Menu
Live-score
Klubnyt 08. juli kl. 18:33
DEN UNGE ZLATAN - Fremvisning i klubhuset for alle medlemmer og deres familier Kom og se dokumentaren om DEN UNGE ZLATAN
Klubnyt
Årets træner og KIF'er er kåret
Ungdom
U6 stævne i Brenderup var en stor succes
Ungdom
U8 tog hul på udendørsturneringen og viste gode takter
Ungdom
Flot debut til Kauslundes U13 hold
Næste hjemmekamp
April 2016
5.
tirsdag
18.00
Kauslunde IF
2 - 11
Herrer
Senior
DBU Pokalen 2016 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
Røde Stjerne
Axel Knudsen Park
9.
lørdag
10.00
Kauslunde IF
0 - 6
Herrer
U13
U13 drenge B (2003) 8M - Forår 2016 • Pulje 4
Axel Knudsen Park
Tarup/Paarup IF (2)
Axel Knudsen Park
22.
fredag
11.00
Kauslunde IF
1 - 3
Herrer
Senior
Herre S3 - forår 2016 • HS3-2 pulje 4
Axel Knudsen Park
Røde Stjerne (2)
Axel Knudsen Park
Maj 2016
14.
lørdag
10.00
Kauslunde IF
2 - 6
Herrer
U13
U13 drenge B (2003) 8M - Forår 2016 • Pulje 4
Axel Knudsen Park
KRFK
Axel Knudsen Park
21.
lørdag
10.00
Tommerup BK
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2008) 5M A (øvede), forår 2016 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
Kauslunde IF
Axel Knudsen Park
21.
lørdag
10.45
Kauslunde IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2008) 5M A (øvede), forår 2016 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
Marienlyst (1)
Axel Knudsen Park
21.
lørdag
11.30
Kauslunde IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2008) 5M A (øvede), forår 2016 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
Næsby BK
Axel Knudsen Park
21.
lørdag
13.00
Kauslunde IF
livescore
3 - 7
Herrer
U13
U13 drenge B (2003) 8M - Forår 2016 • Pulje 4
Axel Knudsen Park
Morud IF
Axel Knudsen Park
26.
torsdag
18.30
Kauslunde IF
4 - 3
Herrer
Senior
Herre S3 - forår 2016 • HS3-2 pulje 4
Axel Knudsen Park
UTOPIA ( F.K.)
Axel Knudsen Park
Juni 2016
4.
lørdag
10.00
Kauslunde IF
10 - 0
Herrer
U13
U13 drenge B (2003) 8M - Forår 2016 • Pulje 4
Axel Knudsen Park
Næsby BK
Axel Knudsen Park
10.
fredag
18.30
Kauslunde IF
3 - 2
Herrer
Senior
Herre S3 - forår 2016 • HS3-2 pulje 4
Axel Knudsen Park
Allested U & IF (2)
Axel Knudsen Park
12.
søndag
14.00
Kauslunde IF
5 - 4
Herrer
U13
U13 drenge B (2003) 8M - Forår 2016 • Pulje 4
Axel Knudsen Park
Bogense G & IF
Axel Knudsen Park
August 2016
14.
søndag
11.00
Kauslunde IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 2
Axel Knudsen Park
Gelsted
Axel Knudsen Park
20.
lørdag
10.30
Hårby BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Axel Knudsen Park
Kauslunde IF
Axel Knudsen Park
20.
lørdag
11.00
Kauslunde IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Axel Knudsen Park
Brenderup IF
Axel Knudsen Park
20.
lørdag
11.30
Kauslunde IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Axel Knudsen Park
Båring GF
Axel Knudsen Park
20.
lørdag
12.30
Strib IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Axel Knudsen Park
Kauslunde IF
Axel Knudsen Park
21.
søndag
10.00
Kauslunde IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 4
Axel Knudsen Park
MG & BK (1)
Axel Knudsen Park
21.
søndag
10.45
Kauslunde IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 4
Axel Knudsen Park
Sanderum BK
Axel Knudsen Park
21.
søndag
11.30
Ubberud IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 4
Axel Knudsen Park
Kauslunde IF
Axel Knudsen Park
26.
fredag
18.45
Kauslunde IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 2
Axel Knudsen Park
Hårslev BK
Axel Knudsen Park
28.
søndag
00.00
Kauslunde IF
Herrer
U14
U14 drenge 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
Søhus Stige
Axel Knudsen Park
September 2016
18.
søndag
00.00
Kauslunde IF
Herrer
U14
U14 drenge 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
ØB
Axel Knudsen Park
18.
søndag
11.00
Kauslunde IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 2
Axel Knudsen Park
Aarup BK
Axel Knudsen Park
25.
søndag
00.00
Kauslunde IF
Herrer
U14
U14 drenge 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
Morud IF
Axel Knudsen Park
Oktober 2016
1.
lørdag
15.00
Kauslunde IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 2
Axel Knudsen Park
Brenderup IF
Axel Knudsen Park
2.
søndag
10.00
Kauslunde IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 4
Axel Knudsen Park
MG & BK (1)
Axel Knudsen Park
2.
søndag
10.45
Kauslunde IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 4
Axel Knudsen Park
Strib IF
Axel Knudsen Park
2.
søndag
11.30
Tarup/Paarup IF (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 4
Axel Knudsen Park
Kauslunde IF
Axel Knudsen Park
9.
søndag
00.00
Kauslunde IF
Herrer
U14
U14 drenge 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
Bogense G & IF
Axel Knudsen Park
16.
søndag
11.00
Kauslunde IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 2
Axel Knudsen Park
Båring GF
Axel Knudsen Park
30.
søndag
00.00
Kauslunde IF
Herrer
U14
U14 drenge 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
O K S
Axel Knudsen Park

Nyheder fra DBU Fyn

Nyheder fra DBU

  • Klubinfo
    Vi starter op igen efter sommerferien mandag d. 8. august. God sommerferie.
  • Klubinfo
    Mandag d. 20. juni er sidste mandagstræning med grill og gratis slushice

U6

U8

U13

Senior

Super oldboys

Bliv medlem

Ugens kommende hjemmekampe
Der er ingen kampe at vise

Hent kampprogram

Kioskbemanding

Nyheder fra landsholdets fanklub

Vores sponsorer

Vores sponsorer